Ogłoszenia

Email Drukuj PDF

Ogloszenia

II Niedziela Adwentu

9 – 16.12.2018 r.

 1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu. Jednym z elementów tego przygotowania są rekolekcje adwentowe, które trwały w naszej parafii od czwartku, a kończą się dziś. Bóg zapłać ks. Radosławowi Rafałowi MSF, który je dla nas wygłosił. Życzymy Bożego prowadzenia i dalszej owocnej pracy! Na zakończenie zapraszamy jeszcze dziś na wspólne uwielbienie po Mszy św. wieczornej. Rozważania poprowadzi ks. Rekolekcjonista, a oprawę muzyczną zapewni młodzież.
 2. Jeśli po tych rekolekcjach w duchu Świętej Rodziny, chcesz kontynuować pogłębianie relacji
  w małżeństwie oraz relacji z Bogiem, to zapraszamy do wspólnoty Kościoła Domowego – przyjdź
  i zobacz! Bliższych informacji udziela ks. Radosław Deręgowski MSF.
 3. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone dziś do puszek ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.
 4. Caritas dzisiaj organizuje kiermasz świąteczny. Jest na nim ciasto, ozdoby świąteczneloteria fantowa. Do nabycia także ikony Świętej Rodziny. Ponadto Caritas prosi o przynoszenie żywności
  o przedłużonym terminie ważności
  do kosza wystawionego w kaplicy Matki Bożej.
 5. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach św. roratnich ku czci Najświętszej MP, sprawowanych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 6. Kontynuujemy cykl katechez maryjnych w ramach kazań na wieczornych Mszach św. w środę.najbliższą środę dodatkowo nastąpi poświęcenie wody, soli i oleju.
 7. W czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.
 8. Od piątku kolejny raz przeprowadzamy akcję „Makulatura na misje”. Przed plebanią znów będzie wystawiony pojemnik na makulaturę.
 9. Radę parafialną zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.
 10. W przyszłą niedzielę kandydaci na ministrantów zostaną uroczyście włączeni do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w ich intencji w czasie Mszy św.godz. 12.30.
 11. Również w przyszłą niedzielę,po Mszy św. o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla grup: Żywego Różańca, Grupy Misyjnej, Koła Przyjaciół Radia Maryja, Margaretek, Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz Caritas.
 12. Pamiętajmy o spowiedzi przedświątecznej. Aby uniknąć długich kolejek prosimy nie odkładać jej na ostatnią chwilę. Przypominamy, że spowiadamy codziennie, pół godziny przed każdą Mszą św.
 13. W zakrystii są do nabycia świece Caritas, małe w cenie 5 zł, duże w cenie 15 zł.
 14. Opłatki na stół wigilijny są rozprowadzane w zakrystii oraz u sióstr Elżbietanekhospicjum.Ofiary zostaną przeznaczone na hospicjum.
 15. Do nabycia jest nowy numer Przewodnika katolickiego i Posłańca Świętej Rodziny.
 16. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Janina Halina Lorrek, lat 61;śp. Irena Rudawska, lat 87;śp. Irena Barabasz, lat 95, jej pogrzeb we wtorek o godz. 11.00; śp. Antoni Kubiński, lat 71, jego pogrzeb również we wtorek, o godz. 13.00.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego niedzielnego odpoczynku oraz błogosławieństwa Bożego i opieki Świętej Rodziny w nadchodzącym tygodniu!

1kom.jpg
poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 48 1
week 49 2 3 4 5 6 7 8
week 50 9 10 11 12 13 14 15
week 51 16 17 18 19 20 21 22
week 52 23 24 25 26 27 28 29
week 1 30 31

Parafia Wniebowziecia NMP. Misjonarze Swietej Rodziny. Zlotow 2011.