Ogłoszenia

Email Drukuj PDF

Ogloszenia

XXVIII Niedziela Zwykła

13-20.10. 2019 r.

 1. Dziś obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. przeprowadzamy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ponadto na Mszach od godz. 8.00 do 14.00 nasza młodzież będzie sprzedawała upieczone przez siebie ciasta. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu rekolekcyjnego dla nich.

 2. Podczas Mszy o godz. 12.30 nastąpi poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii. O godz. 14.00 Msza w intencji Matek Żywego Różańca, po Mszy różaniec.

 3. Z racji 13 dnia miesiąca odprawimy dziś nabożeństwo fatimskie, tym razem wspólnie z parafią św. Rocha. Zaczniemy wyjątkowo o godzinie 20.30 w naszym kościele i pójdziemy odmawiając różaniec promenadą do parafii św. Rocha i tam je zakończymy. Prosimy, by zabrać ze sobą lampiony lub świece.

 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00

 •  dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;

 • w Śmiardowie w poniedziałki i środy o godz. 16.30;

 • w Stawnicy we wtorki i czwartki o 16.30.

 1. Zachęcamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego. Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele w poniedziałek i wtorek do godziny 16.00. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów w szpitalu na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez siostry Orionistki.

 2. Parafia św. Ap. Piotra i Pawła zaprasza rodziców, którzy doświadczyli śmierci swoich dzieci na Dekanalny Dzień Dziecka Utraconego 15 października. Szczegóły w gablocie.

 3. Pamiętajmy o modlitwie za nauczycieli i wychowawców z racji Dnia Edukacji Narodowej w poniedziałek oraz za pracowników służby zdrowia z okazji święta ich patrona – św. Łukasza Ewangelisty w piątek.

 4. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat Pisma Świętego na kolejną Katechezę Biblijną w piątek po wieczornej Mszy świętej. W tym samym czasie odbędzie się adoracja młodzieżowa ze św. Stanisławem Kostką, a następnie spotkanie wolontariuszy Projektu Kostka.

 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Tego dnia będziemy gościli w naszej świątyni ks. Krzysztofa Strońskiego, który wygłosi kazania oraz świeckiego misjonarza Miłosierdzia Bożego – pana Zygmunta Romanowskiego. Da on świadectwo uzdrowienia z paraliżu i zagra na gitarze pieśni, jakie miał okazję wykonywać przed św. Janem Pawłem II.

 6. Można już składać wypominki jednorazowe oraz wypominki na Msze św. zbiorowe za zmarłych na miesiąc listopad. Kartki wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne ich wypełnianie.

 7. Nasza parafia organizuje „Weekendową Szkołę dialogu dla małżeństw” od 26 do 27 października. Szczególnie zachęcamy małżeństwa przeżywające kryzysy i te, które chcą jeszcze bardziej pogłębić więź małżeńską. Rozpoczęcie w sobotę 26 października o godz. 9.00, a zakończenie w niedzielę około 12.00. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii.

 8. Chętni do bierzmowania w 2020 r. mogą jeszcze zgłaszać się do ks. Radosława.

 9. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 24-25 października jako dziękczynienie za peregrynację Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Koszt 150 zł, zapisy w zakrystii.

 10. W przyszłym roku planujemy pielgrzymkę do Fatimy, Lourdes, La Salette w terminie od 12 do 21 czerwca. Tym razem podajemy tą informację wcześniej, by można było się zastanowić i ewentualnie odkładać sobie sukcesywnie na wyjazd. Pielgrzymka byłaby hybrydowa, czyli lecimy tam samolotem i wracamy autokarem. Bardzo bogaty program. Przewidywany koszt 4 tys zł i 200 Eu. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 11. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii.

 12. Do nabycia kalendarze misyjne za dobrowolną ofiarę, jako „cegiełka na misje”.

 13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Genowefa Tymińska, l. 92 oraz Egon Dorsz, l. 85. Wieczny odpoczynek…

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, jeszcze raz zachęcamy do duchowej i materialnej pomocy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku i opieki Świętej Rodziny.

Na cały rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

1kom.jpg
poprzednim miesiącu październik 2019 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 40 1 2 3 4 5
week 41 6 7 8 9 10 11 12
week 42 13 14 15 16 17 18 19
week 43 20 21 22 23 24 25 26
week 27 28 29 30 31

Parafia Wniebowziecia NMP. Misjonarze Swietej Rodziny. Zlotow 2011.